poniedziałek, 25 kwietnia 2016

23 kwietnia 2016

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dokładnie w tym dniu Wrocław staje się Światową Stolicą Książki UNESCO 2016, Iwona Chmielewska jest tuż na wyciągnięcie ręki oraz startuje pewna mądra, ważna, społeczna inicjatywa...


Pomiędzy setką weekendowych wydarzeń, dwie odsłony warsztatów wokół polskiej premiery książki "MAUM. Dom duszy" autorstwa Heekyoung Kim oraz Iwony Chmielewskiej. Dzięki Wydawnictwu Warstwy długo wyczekiwana książka trafiła w końcu do rąk polskiego czytelnika.Tekturowe warsztatowe inspiracje rozpoczęliśmy niejako od końca - nawiązaniem do tego co mieszka w naszych głowach i wnętrzach, poskładaniem dobrych myśli, marzeń oraz wymieszaniem otrzymanej "zupy" skojarzeń. Podczas spotkania powstawały "domy jak lusterka" - wymyślne konstrukcje dla chwilowych wrażeń i emocji (niektóre z nich próbowaliśmy nazywać, inne przywiązać na sznurki, aby choć przez chwilę z nami pozostały).

Na koniec spotkania, indywidualnie lub w towarzystwie rodziców, dyskretnie i ostrożnie zaglądaliśmy do książki, uwalniając dobre myśli oraz... motyle.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz