czwartek, 10 kwietnia 2014

Tektura, papier i Dolnośląska Szkoła Wyższa

W najbliższy poniedziałek, 14 kwietnia, zapraszamy wszystkie chętne dzieci (bardzo duże również) na wielkoformatowe warsztaty konstrukcyjne do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Zabawę rozpoczynamy o godz. 16.30 w siedzibie uczelni, przy ul. Strzegomskiej 55 (na pierwszym piętrze, w okolicach sali 113).


Tym razem przyjrzymy się różnym mapom i planom miast. Skonstruujemy największy, najdłuższy i w dodatku przestrzenny plan Wrocławia. Namalujemy siatkę ulic, obwodnic i autostrad. Wybudujemy mosty, papierowe osiedla, zaprojektujemy skwery i podwórka. 

Projekt Tektura i Papier adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W zabawach wykorzystujemy kartony, papier, tekturę oraz przedmioty codziennego użytku. Celem spotkań jest eksperymentowanie, poszukiwanie twórczych rozwiązań, rozwijanie myślenia przestrzennego oraz docenienie kluczowej umiejętności - pracy zespołowej.

Podczas zajęć wprowadzamy elementy wiedzy o kulturze, architekturze, sztuce i designie.

Zapraszamy!

3 komentarze:

 1. Super! (udało się :) Chętnie bym przyjechała, ale nie 14 04 2014 (jaka ładna data!)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Aniu:)
  To może maj-czerwiec? Na przełomie maja i czerwca dużo będzie się działo we Wrocławiu. Dobre Strony oraz II Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci będą prawie w tym samym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj - będzie się dziło. Bardzo chętnie niczym Pan Kleks wysłałabym swe oko na ekspedycję badawczą do DSW.

  OdpowiedzUsuń