wtorek, 22 kwietnia 2014

Plac zabaw dla ślimaka


Analizując budowę ślimaka można odnieść wrażenie, że proporcja wielkości samego mięczaka (czułki, głowa, noga) oraz muszli (dom ślimaka) jest mocno niedoskonała. Kilkulatki jednomyślnie oceniły, że nie ma mowy, aby w muszli zmieściła się wygodna kanapa, stół, krzesła czy regał (tu chętnie dodałabym "na książki", ale kilkulatki zdecydowanie miały na myśli coś innego) - jak na przyzwoity dom przystało.


Dlaczego więc nie wybudować ślimakom wygodnych, obszernych willi z ogrodami, basenami, huśtawkami i placami zabaw?____

Realizowane projekty:

* Tektura i papier - wielkoformatowe warsztaty konstrukcyjno-manualne adresowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, rozwijające umiejętności przestrzennego myślenia oraz pracy w zespole. Tematy spotkań nawiązują do zagadnień z obszarów estetyki, architektury, sztuki i designu. Od listopada 2012 roku we wrocławskich placówkach edukacyjnych przeprowadzono blisko 350 spotkań warsztatowych z dziećmi w wieku 5-10 lat. 

Miniformy - spotkania z kilkulatkami inspirowane starannie dobraną ilustracją oraz odkrywaniem przestrzeni wokół współczesnej książki. Celem projektu są wspólne poszukiwania w nieoczywistych kontekstach oraz świadome budowanie przedszkolnych biblioteczek (po spotkaniach warsztatowych egzemplarze książek pozostają w placówkach). W roku szkolnym 2013/2014 w ramach projektu przeprowadzono blisko 50 spotkań warsztatowych.


1 komentarz: