środa, 16 listopada 2011

Teraz Dizajn!

Tygodniowa impreza dla dzieci we wrocławskiej Galerii Design przy ul. Świdnickiej potrwa do soboty. Na razie wpadliśmy tam raz, ale na baaaaardzo długo - w ciągu trzech godzin odbyły się podwójne warsztaty plastyczne, spotkanie z Dorotą Hartwich z wydawnictwa Format oraz spontaniczna integracja zupełnie obcych sobie osób.Z podziwem patrzyłam na wolontariuszy pomagajacych w galerii oraz na elastyczność prowadzących wystawę: błyskawicznie nawiązywany kontakt z dzieciakami, pozostawienie pełnej swobody twórczej - w granicach rozsądku;) I jeszcze niewyczerpane pokłady cierpliwości, choć niektórzy potrafili nieźle zmęczyć samym tylko gadaniem (mamy taką przypadłość, niestety).
Warto zwrócic uwagę na program imprez, a szczególnie na czwartkowe warsztaty z Pawłem Romańczukiem z zespołu Małe Instrumenty. Będzie konstruowanie instrumentów ze śmieci oraz mini insecenizacja muzyczna do wiersza Brzechwy. Projekt powstał z inicjatywy Magdaleny Grobelnej i był już raz zrealizowany, choć w nieco szerszym zakresie. O "Dźwiękach z odzysku" pisałam  kiedyś tutaj

Poniżej monster truck, odstraszacz na duchy i obrazek wyklejony przy użyciu taśmy izolacyjnej. Reszta tworów artystycznych pozostała na ścianach galerii:)

Warto tam zajrzeć!


2 komentarze: