wtorek, 23 listopada 2010

TEKTUROWO


Katarzyna Bury – psycholog, pedagog, animator kultury. Zajmuje się procesami twórczymi, nowoczesnymi koncepcjami uczenia się oraz problematyką gotowości szkolnej. We wrocławskich szkołach i przedszkolach realizuje innowacyjne projekty z zakresu rozwijania kompetencji przestrzennych oraz świadomości estetycznej. Jest przekonana, że pierwszymi lekturami szkolnymi powinny stać się niedoceniane w edukacji książki obrazkowe. Angażuje się w działania integrujące środowisko szkolne oraz szeroko pojętą przestrzeń kulturalną. 

Współpracuje z Naukowym Kołem Inicjatyw Twórczych Instytutów Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzi zajęcia ze studentami oraz spotkania z nauczycielami z zakresu edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży (DSW, Instytut Psychologii UWr). Członek rady programowej wrocławskiej inicjatywy "Książki do patrzenia".

Od 2012 roku we wrocławskich szkołach i przedszkolach prowadzi wielkoformatowe warsztaty konstrukcyjno-manualne „Tekturowo”. W spotkaniach z dziećmi współuczestniczą studenci Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, realizujący praktyki i staże.  

Kontakt:

tel. 505 200 997
mail: tekturowo [@] gmail.com

1 komentarz:

  1. hej! bardzo fajny pomysł na bloga :)
    będę obserwować z zaciekawieniem

    OdpowiedzUsuń